+48 730 060 100

Symulator Surfingu

Symulator Surfingu Waves
LIDER SPECJALISTYCZNYCH
SYSTEMÓW WODNYCH

Sztuczna fala do surfingu w Polsce

Wodny Park Tychy. Epickie fale

Autor: JOL Aktualizacja: 2015-11-26 12:50 źródło: Naszemiasto.pl

W Polsce jest już kilkanaście tysięcy amatorów nowoczesnych sportów wodnych, od kitesurfingu, przez windsurfing po wakeboarding.  Dodatkowe kilkadziesiąt tysięcy jeździ na desce snowboardowej. To daje nam prawie 100 tys. osób aktywnie uprawiających dyscypliny sportu związane z deską. Wobec tak dużej grupy osób nie można przejść obojętnie, dlatego też zdecydowano się na stworzenie tej wyjątkowej przestrzeni w powstającym Wodnym Parku Tychy. Naszym symulatorem surfingu da wszystkim osobom możliwość zrozumienia pojęciaakaw, czyli uczucia ekscytacji doświadczanego przez surferów na widok dużej fali, i to przez cały rok, w polskim umiarkowanym klimacie.

Niecka basenowa z symulatorem surfingu będzie miała wymiar 19 m x 7,5 m. Z atrakcji w jednym czasie będą mogły korzystać dwie osoby. Symulator będzie generował fale o różnej wysokości i możliwości zmiany prędkości przepływu.

- Powstający symulator fali w Wodnym Parku Tych będzie świetną opcją dla ludzi z południa Polski, żeby zacząć swoją przygodę z surfingiem. Dostępność i łatwość korzystania z urządzenia, spowoduje że wielu ludzi zostanie pasjonatami surfingu, a jest to wyjątkowy sport, który bardzo wzmacnia fizycznie, ale oprócz ciała rozwija także umysł – mówi Jerzy Kijkowski, Prezes Polskiego Stowarzyszenia Surfingu - Dla poczatkujących będzie to przepustka do wspaniałego świata surfingu, a dla pływających - doskonały trening przez okrągły rok i jednocześnie przygotowanie kondycyjne do surfingu na falach morskich i oceanicznych – dodaje.

Korzystający z symulatora pod wpływem ciśnienia wody i siły ciężkości będzie ślizgał się w miejscu po cienkiej warstwie wody. Dzięki temu każdy odwiedzający park wodny będzie mógł skorzystać z tej atrakcji z zachowaniem wysokiego poziomu bezpieczeństwa.

Będzie to pierwszy tego typu symulator w Polsce.

Film promocyjny parku wodnego w Tychach

Animacja promocyjna Parku Wodnego w Tychach

Tychy Surfing Aquapark